Мени
Вашата кошничка

Хорор приказни

Хорор приказни
Хорор приказни
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Антологија
  • Димензии: 14.00cm x 20.00cm
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страници: 92
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 978-9989-33-629-4
240.00 ден.
Без ДДВ: 240.00 ден.

ДРУГИ ИЗДАНИЈА ОД ОВОЈ АВТОР

Избор на хорор приказни:Ги де Мопасан – ВолкГи де Мопасан – Крвна одмаздаНиколај Гогољ – Маѓепсано место Едгар Алан По – Предавничко срцеЕмброуз Бирс – ПроклетствоЕмброуз Бирс – Ноќни случувања во мртовечката клисураМ. Р. Џејмс – СтаорциЕдмунд Лентал Свифт – Духот во Tауер