ОСУ „Ацо Русковски“БеровоСредно училиште
СОУ Г. „Јосип Броз Тито“БитолаСредно училиште
СОТУ „Ѓорѓи  Наумов“БитолаСредно училиште
СОУ „Таки Даскало“БитолаСредно училиште
СОЕУ „Јане Сандански,“БитолаСредно училиште
СОЗУ „Кузман Шапкарев“БитолаСредно училиште
ОСМУ „Д-р Јован Калаузи“БитолаСредно училиште
Државно музичко училиштеБитолаСредно училиште
СОУ „Богданци“БогданциСредно училиште
ОСУ „Гоце Делчев“ВаландовоСредно училиште
СОУГ. „Кочо Рацин“ВелесСредно училиште
ОСУ „Јовче Тесличков“ВелесСредно училиште
ССОУ „Коле Неделковски“ВелесСредно училиште
ССОУ „Димитрија Чуповски“ВелесСредно училиште
СОУ „Ванчо Прке“ВиницаСредно училиште
СОУНеготино“ВрапчиштеСредно училиште
СОУ „Јосиф Јосифовски“ГевгелијаСредно училиште
СОУ „Гостивар“ГостиварСредно училиште
ОСТУ „Гостивар“ГостиварСредно училиште
СЕОУ „Гостивар“ГостиварСредно училиште
СОМУ „Гостивар“ГостиварСредно училиште
СОУЗдравко Чочковски“ДебарСредно училиште
СОУ „Методија Митевски Брицо“ДелчевоСредно училиште
СОУ „Крсте П.Мисирков“Демир ХисарСредно училиште
СОУ „Преродба Рилиндја“ДолнениСредно училиште
ССОУ „Илинден“ИлинденСредно училиште
СОУГ „Добри Даскалов“КавадарциСредно училиште
СОУ „Киро Спанџов Брко“КавадарциСредно училиште
СОЗШУ „Ѓорче Петров“КавадарциСредно училиште
ОСУ „Мирко Милески“КичевоСредно училиште
ОСУ „Дрита“КичевоСредно училиште
СОУ „Љупчо Сантов“КочаниСредно училиште
СОУ „Гошо Викентиев“КочаниСредно училиште
СОУ „Митко Пенџуклиски“КратовоСредно училиште
СОУ „Ѓорче Петров“Крива ПаланкаСредно училиште
СОУ „Наум Наумовски Борче“КрушевоСредно училиште
СОУГ „Гоце Делчев“КумановоСредно училиште
СОУГ „Сами Фрашери“КумановоСредно училиште
ССОУ „Киро Бурназ“КумановоСредно училиште
СОУ „Перо Наков“КумановоСредно училиште
СТУ „Наце Буѓони“КумановоСредно училиште
СОУИсмет Јашари“ЛипковоСредно училиште
СОУМаврово - Ростуше“                    Маврово и РостушаСредно училиште
СОУ „Св.Наум Охридски“Македонски БродСредно училиште
СОУ „Миле Јаневски Џингар“Македонска КаменицаСредно училиште
СОУ „Св.Кирил и Методиј“НеготиноСредно училиште
ОСУ „Св.Климент Охридски“ОхридСредно училиште
ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ОхридСредно училиште
ОУТУ „Ванчо Питошески“ОхридСредно училиште
СОУ „Св.Кирил и Методиј“ОхридСредно училиште
СОУ „Мирче Ацев“ПрилепСредно училиште
СОУ „Ѓорче Петров“ПрилепСредно училиште
СОУ „Орде Чопела“ПрилепСредно училиште
СОУ „Кузман Јосифовски Питу“ПрилепСредно училиште
СОУ „Ристе Ристески Ричко“ПрилепСредно училиште
СОУ „Наум Наумовски Борче“           ПробиштипСредно училиште
СОУ „Коста Сусинов“РадовишСредно училиште
СОУ „Цар Самоил“РесенСредно училиште
СОУ „Кочо Рацин“Св.НиколеСредно училиште
СУГС „Раде Јовчевски Корчагин“СкопјеСредно училиште
СУГС „Никола Карев“ СкопјеСредно училиште
СУГСГ „Зеф Љуш Марку“СкопјеСредно училиште
СУГСГ „Јосип Броз Тито“СкопјеСредно училиште
СУГСГ „Орце Николов“СкопјеСредно училиште
СУГС „Кочо Рацин“СкопјеСредно училиште
СУГС „Панче Арсовски“СкопјеСредно училиште
СУГС „Браќа Миладиновци“СкопјеСредно училиште
СУГС „Георги Димитров“СкопјеСредно училиште
СМУГС „Д-р Панче Караѓозов“СкопјеСредно училиште
СЕПУГС „Васил Антевски Дрен“СкопјеСредно училиште
СЕПУГС „Арсени Јовков“СкопјеСредно училиште
СУГС „Цветан Димов“СкопјеСредно училиште
СУГС „Лазар Танев“ СкопјеСредно училиште
СУГС „Марија Кири Склодовска“СкопјеСредно училиште
СГГУГС „Здравко Цветковски“СкопјеСредно училиште
СУГС „8 Септември“СкопјеСредно училиште
СУГС „Владо Тасевски“СкопјеСредно училиште
АСУЦБоро Петрушевски“ на ГССкопјеСредно училиште
СУГС „Димитар Влахов“                         СкопјеСредно училиште
СЕТУГС „Михајло Пупин“СкопјеСредно училиште
ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“СкопјеСредно училиште
ДСУПУ „Лазар Личеновски“СкопјеСредно училиште
ДУФК „Методија Митевски Брицо“                                                                 СкопјеСредно училиште
ЦОР „Партенија Зографски“СкопјеСредно училиште
ДУРДМОВ „Димитар Влахов“СкопјеСредно училиште
ЦСО „Св.Наум Охридски“СкопјеСредно училиште
СОУ „Нико Нестор“СтругаСредно училиште
СОУГ „Д-р Ибрахим Темо“                       СтругаСредно училиште
СОУ „Јане Сандански“СтрумицаСредно училиште
СОУ „Никола Карев“СтрумицаСредно училиште
СОУ „Димитар Влахов“ СтрумицаСредно училиште
СОУГ „Кирил Пејчиновиќ“                               ТетовоСредно училиште
СОУГ „7-ми Марси“                                ТетовоСредно училиште
СОМ „Никола Штејн“ТетовоСредно училиште
ОСЕУ „8 Септември“ТетовоСредно училиште
СОСМоша Пијаде“ТетовоСредно училиште
СОТУ „Ѓоце Стојчески“ТетовоСредно училиште
ДМУ „Тодор Скаловски -Тетоец“ТетовоСредно училиште
СОУАТА“                                        Центар Жупа Средно училиште
СОУ „Славчо Стојменски“ШтипСредно училиште
СОУ „Коле Нехтенин“ШтипСредно училиште
СОУ „Димитар Мирасчиев“ШтипСредно училиште
СОУ „Јане Сандански“                          ШтипСредно училиште
ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ШтипСредно училиште
ЦССОВ „Искра“ШтипСредно училиште
СОУ   „Шаип Јусуф“ СкопјеСредно училиште
Спортска академијаСкопјеСредно училиште
СОУ „Сарај“ СкопјеСредно училиште