Мени
Вашата кошничка

Хорор и Крими приказни - комплет од 2 книги

Хорор и Крими приказни - комплет од 2 книги
Хорор и Крими приказни - комплет од 2 книги
Хорор и Крими приказни - комплет од 2 книги
Хорор и Крими приказни - комплет од 2 книги
Хорор и Крими приказни - комплет од 2 книги
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Избор
  • Димензии: 14.00cm x 20.00cm
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страници: 92,154
  • Корица: мек повез
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 978-9989-33-629-4
200.00 ден.
Без ДДВ: 200.00 ден.

ХОРОР ПРИКАЗНИ

 

Избор на хорор приказни:Ги де Мопасан – ВолкГи де Мопасан – Крвна одмаздаНиколај Гогољ – Маѓепсано место Едгар Алан По – Предавничко срцеЕмброуз Бирс – ПроклетствоЕмброуз Бирс – Ноќни случувања во мртовечката клисураМ. Р. Џејмс – СтаорциЕдмунд Лентал Свифт – Духот во Tауер.

КРИМИ ПРИКАЗНИ
 

Избор на крими приказни:Вилијам ле Ке – Пурпурна смрт Чарлс Дикенс – Судење за убиство Џ. К. Честертон – Тајната градина Едгар Валас – Сложувалка на заблудата Марк Твен – Кражба на белиот слон М. Ј. Лермонтов – Фаталист.

Cookies
Користиме колачиња и други идентификатори за да ви овозможиме најдобро искуство со нашата интернет страница. Може да прочитате повеќе за тоа како ги користиме колачињата и другите идентификатори, во нашата Политика за приватност. Со продолжувањето да ја користите оваа страница, прифаќате да користиме колачиња и други идентификатори.