Мени
Вашата кошничка

ПОПУСТИ

Прирачник за менаџери и сите оние кои сакаат пари
-20 %
Автор: Ефраим Кишон Model: 4Q9JB9
“Тој е урнебесен, сатиричар кој го освои светот како невреме... духовит набљудувач на животот.” – THE NEW YORK TIMESПрирачникот за менаџери е омилено четиво, не само за менаџерите, претприемачите и берзанските агенти, туку и за сите кои својата плата ја развлекуваат од први до први. Сатиричните ..
200.00 ден. 250.00 ден.
Ex Tax:200.00 ден.
Хобитот
-22 %
„Во една дупка во земјата си живееше еден хобит. Не беше тоа грда, нечиста, влажна дупка, полна со остатоци од црви и мирис на застојан воздух, а сепак не беше ни сува, обична песочна дупка без место за седење или јадење: беше тоа дупка на хобит, а тоа значеше удобност.“ Оваа хобитска дупка му прип..
280.00 ден. 360.00 ден.
Ex Tax:280.00 ден.
Астра
-29 %
Автор: Сидар Бауерс Model: АСТ2
Дали би можеле да се видите себеси онака како што другите ве гледаат?Родена и порасната во оддалечена комуна во Британска Колумбија, Астра Брајн долго се бори со барањето на своето место во светот. Нејзиниот живот станува студија на тенката линија меѓу зависноста и љубовта, потребата и копнежот...
250.00 ден. 350.00 ден.
Ex Tax:250.00 ден.
Берлин
-52 %
Автор: Мајкл Мирола Model: BRLN01
Паѓа Берлинскиот ѕид. Kонтинент подалеку, во психијатриската клиника во Монтреал, пациент се буди од двегодишната зашеметеност.Неговата опсесија со Берлин е необјаснива. Со неговото бегство од болницата започнува надреалната авантура во која минатото се меша со иднината, а смртта служи да се промени..
200.00 ден. 420.00 ден.
Ex Tax:200.00 ден.
Библиотека на сенките
-29 %
Автор: Микел Биркегор Model: BIBSE1
???? МИСТЕРИОЗНО убиство на Лука Кампели во неговата антикварна книжарница... ТАЈНО библиофилско друштво...  Некои луѓе поседуваат огромна МОЌ и кријат многу ТАЈНИ... Големата библиотека во античкиот град АЛЕКСАНДРИЈА...???? НЕВЕРОЈАТЕН ТРИЛЕР!!!Кога Лука Кампели умира ненадејно од н..
350.00 ден. 490.00 ден.
Ex Tax:350.00 ден.
Блекингегатан 32
-33 %
Автор: Лена Ајнхорн Model: BLKN01
„Мислев дека ја познавам Грета Гарбо“. Со овие зборови Лена Ајнхорн го започнува својот роман „Блекингегатан 32“. На крајот на деведесеттите години, Ајнхорн снима телевизиски документарец за Гарбо и затоа поминува многу часови со оваа недостапна и најчесто несреќна жена која некогаш била најголемата..
200.00 ден. 300.00 ден.
Ex Tax:200.00 ден.
Душа носиме
-20 %
Автор: Велко Неделковски Model: DUN04
Збирката раскази „Душа носиме“ од Велко Неделковски е составена од триесет и осум кратки раскази, различни по жанр и по тематска определба, мошне кохерентни во стилска смисла, со грижлив одбир на мотиви и од урбаната и од руралната средина...  Во средиштето на сите збиднувања е ЧОВЕКОТ, најчес..
200.00 ден. 250.00 ден.
Ex Tax:200.00 ден.
Единаесетти роман, книга осумнаесетта
-33 %
Автор: Даг Солстад Model: XBRNM5
Бјорн Хансен, почитуван градски благајник, само што наполнил педесет години и е ужаснат од помислата дека случајноста му го управувала животот. Пред осумнаесет години тој ја напуштил својата жена и нивниот двегодишен син, поради својата љубовница која го убедила да започнат заеднички живот во мал пр..
200.00 ден. 300.00 ден.
Ex Tax:200.00 ден.
Една мала грешка
-25 %
Автор: Ема Куртис Model: GRES
Вики Сигрејв е благословена: три убави деца, успешен и доминантен сопруг, одлични пријатели и работа што ја сака. Кога таа носи одлука во дел од секундата, со која ризикува сѐ што ѝ е скапоцено, постои само една личност на која таа ѝ верува доволно за да ѝ се довери. Но, Вики ќе сфати дека е доволна..
300.00 ден. 400.00 ден.
Ex Tax:300.00 ден.
Едукативна кутија со 6 книги
-22 %
Автор: Феникс јуниор Model: EDUK001
Едукативна кутија со 6 книги од едицијата „Учење низ игра“: Мојата најдобра мајка Мојот другар тато 101 гатанка Животинско царство Весела азбука Волшебни тркала..
890.00 ден. 1,140.00 ден.
Ex Tax:890.00 ден.
Земјата потпевнува во Бе-мол
-29 %
Автор: Мари Страчан Model: ZEMJ
Велс, 1950-тите години, мало тивко гратче во кое малкумина се подготвени да ја кажат вистината...Младата Гвени Морган има дарба – таа секоја вечер лета во своите соништа. Го напушта креветот што го дели со својата сестра и се вивнува во темното небо далеку од своето семејство. Лебди над блиските..
250.00 ден. 350.00 ден.
Ex Tax:250.00 ден.
Златниот кафез
-25 %
Автор: Камила Лекберг Model: ZLAT
Џек и Феј имаат наизглед идиличен живот… барем така се чини на прв поглед. Таа е мажена за успешен бизнисмен со кого има прекрасна ќерка. Иако заедно ја започнале деловната империја, Феј е заробена во улогата на мајка и домаќинка, додека, пак, нејзиниот сопруг ги ужива сите привилегии од заедничкиот..
300.00 ден. 400.00 ден.
Ex Tax:300.00 ден.
Прикажани 1 од 12 до 31 (3 Страни)