Мени
Вашата кошничка

ПОПУСТИ

Грчки низ разговор
-38 %
Model: H3B87A
“Грчки разговорник” или “Грчки низ разговор со изговор” е речник со повеќе од 5000 грчки зборови и изрази за секоја прилика...
100.00 ден. 160.00 ден.
Ex Tax:100.00 ден.
Дванаесеттиот ангел
-38 %
Автор: Ог Мандино Model: 2VRJ9S
“Уште еднаш Бог прошепотел нешто прекрасно во увото на Ог Мандино – тоа нешто прекрасно е Дванаесеттиот Ангел.” – Лери Гетлин Сместена во срцето на Њу Ингланд, гордата заедница на Боланд, во Њу Хемпшир, го слави враќањето на еден од нивните. Џон Хардинг имаше се: високо платена работа, прекрасна со..
150.00 ден. 240.00 ден.
Ex Tax:150.00 ден.
Деловна кореспонденција
-29 %
Model: JUNJZL
Прирачникот ДЕЛОВНА КОРЕСПОНДЕНЦИЈА – на македонски и англиски јазик, составен е од 55 деловни писма и деловен речник.Првиот дел опфаќа комплетен текст и фразеологија карактеристична за надворешно – трговската комуникација. Конципиран е така што со него лесно може да се служат не само професиона..
150.00 ден. 210.00 ден.
Ex Tax:150.00 ден.
Детето што сакаше да стане пчела
-52 %
Автор: Христо Петрески Model: CZNKDS
Христо Петрески – поет, прозаист и критичар. Роден е на 4 февруари 1957 година во Крушево. Член е на Друштвото на писателите на Македонија од 1985 година. Основач е и директор на Издавачката куќа “Феникс” од Скопје. Добитник е на наградите “Васил Куноски” за прозната книга “Скопскиот трамвај”, “Ванч..
100.00 ден. 210.00 ден.
Ex Tax:100.00 ден.
Животински свет
-29 %
Model: MNDUQH
Енциклопедијата “Животински свет” ќе стане голем пријател на сите млади љубители на природата кои сакаат да го збогатат своето знаење за животните кои ја населуваат нашата планета.Во оваа прекрасна книга ќе можете да откриете: Како изгледа човечката рипка? Зошто клукајдрвците најавуваат дожд? Да..
150.00 ден. 210.00 ден.
Ex Tax:150.00 ден.
Жици на животот
-76 %
Автор: Ши Тиешинг Model: TEF2D6
Си било еднаш..., тоа е почетокот на било која приказна која би можела да следи многу луѓе низ нивното детство, без оглед во која земја живеат и на кој јазик зборуваат. Кога ќе пораснеме, и понатаму ни се допаѓаат вакви или поинакви приказни...
50.00 ден. 210.00 ден.
Ex Tax:50.00 ден.
Зен приказни
-38 %
Model: GRCDUG
Танзан и Екидо патуваа по каллив пат. Паѓаше силен дожд. Одејќи, сретнаа убава девојка облечена во кимоно од свила, која поради калта не можеше да ја мине крстосницата.-Дојди, девојко – рече Танзан. Ја крена во прегратка и ја пренесе преку калта. Екидо не прозборе до вечерата, се додека не стигн..
100.00 ден. 160.00 ден.
Ex Tax:100.00 ден.
Прикажани 25 од 36 до 170 (15 Страни)
Cookies
Користиме колачиња и други идентификатори за да ви овозможиме најдобро искуство со нашата интернет страница. Може да прочитате повеќе за тоа како ги користиме колачињата и другите идентификатори, во нашата Политика за приватност. Со продолжувањето да ја користите оваа страница, прифаќате да користиме колачиња и други идентификатори.