Мени
Вашата кошничка

ОНЛАЈН ПОПУСТ од 10 до 35%

Научници кои го променија светот

Научници кои го променија светот
-20 %
Научници кои го променија светот
 • Залиха: Достапен
 • Број на страни: 36
 • Корица: тврд повез
 • Јазик: македонски
 • ISBN: 978-99-8933-438-2
This offer ends in:
Дена
Часа
Мин.
Сек.
152.00 ден.
190.00 ден.
Без ДДВ: 152.00 ден.

Енциклопедиски албум со 60 самолепливи сликички!

 • Јохан Кеплер
 • Пјер и Марија Кири
 • Никола Коперник
 • Антоан Лоран де Лавоазје
 • Леонардо да Винчи
 • Антони ван Левенхук
 • Луј и Огист Лимиер
 • Гулјелмо Маркони
 • Јохан Мендел
 • Димитриј Иванович Менделеев
 • Герхард Кремер
 • Жозеф и Етјен Монголфје
 • Самјуел Морзе
 • Алфред Нобел
 • Исак Њутн
 • Роберт Опенхајмер
 • Луј Пастер
 • Платон
 • Питагора
 • Клаудиј Птоломеј
 • Ернест Радерфорд
 • Емил Рејно
 • Вилхелм Конрад
 • Џонас Едвард Салк
 • Џорџ Стивенсон
 • Илер Берниго Шардоне де Гран
 • Никола Тесла
 • Џемс Ват
 • Алесандро Волта
 • Едвард Џенер