Мени
Вашата кошничка

ПОПУСТ од 10 до 50%

Волшебникот од Оз

Волшебникот од Оз
-25 %
Волшебникот од Оз
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Лиман Фрeнк Баум
  • Димензии: 12.00cm x 20.00cm
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страници: 171
  • Корица: мек повез
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 978-9989-33-643-0
This offer ends in:
Дена
Часа
Мин.
Сек.
120.00 ден.
160.00 ден.
Без ДДВ: 120.00 ден.

Девојчето Дороти мирно живее во Канзас се до моментот кога едно силно торнадо заедно со куќата и нејзиното кученце Тото не ги однесе во фантастичната земја Оз. Најпрвин, девојчето и нејзиното кученце се воодушевени од новата земја во која ќе се најдат и во која се е чудно и необично. Но, и покрај почетното воодушевување, им недостасува домот и најголема желба им е да се вратат дома во Канзас. Единствен кој може да им помогне е големиот волшебник Оз. Тој живее во Смарагдниот град, па Дороти тргнува на пат за да го пронајде. На тоа патување и се придружува необично друштво: Страшилото кое од волшебникот ќе бара мозок, Лимениот човек кој ќе бара срце и Лавот кому му недостасува храброст. Пред сите нив се бројни неизвесности и авантури...