Мени
Вашата кошничка

ПОПУСТ од 10 до 50%

Ана Франк

Дневникот на Ана Франк
-20 %
Автор: Ана Франк Model: 4WUBNA
Ана Франк е родена во 1929 година во Франкфурт, Германија, како ќерка на еврејски емигранти кои поради германскиот фашизам во 1933 година пребегнале во Амстердам, Холандија, кога таа имала само четири години, заедно со три години постарата сестра Марга. На 9 јули 1942 година, семејството Франк се вс..
200.00 ден. 250.00 ден.
Ex Tax:200.00 ден.
Прикажани 1 од 1 до 1 (1 Страни)