Мени
Вашата кошничка

ЈУНИОР

Енциклопедија за девојчиња
-31 %
Автор: Викторија Дзјуненко Model: ENC12
Оваа прекрасна илустрирана „Енциклопедија за девојчиња“ е напишана специјално за младите читатели, како вистински разновиден и сеопфатен прирачник во нивниот живот. Тука се собрани голем број корисни совети и препораки. Ќе дознаете што се добива од здравиот начин на живеење,  ќе научите да кр..
310.00 ден. 450.00 ден.
без ДДВ:310.00 ден.
Календарот на Маите
-31 %
Автор: Викторија Ледерман Model: MAITE
Шестоодделенецот Глеб ќе го напише датумот 23.05.2013 на еден древен ѕид од храм на Маите и ќе отпатува наназад низ времето со своите соученици Јура и Лена. Глеб е нивни соученик од неодамна, Јура е мрзливко, но и одличен ученик, а Лена е постојано задлабочена во домашните обврски. Кој би помислил ..
270.00 ден. 390.00 ден.
без ДДВ:270.00 ден.
Карл вели дека е лав! Но, дали е лав...?Карл се преправа дека е лав и ја плаши мајка му. Но, тогаш и самиот ќе се уплаши!„Вашите деца заслужуваат да читаат добри книги. Како што се книгите на Ида Јесен и Хане Бартолин.“ – Кристелигт Дагблад..
300.00 ден.
без ДДВ:300.00 ден.
Лето во градот
-31 %
НОВО продолжение на популарниот и урнебесен серијал за љубопитното семејство на Чарли и нивните неверојатни патувања низ светот!Нешто сомнително се случува... Училиштето заврши, но родителите на Чарли сѐ уште ги немаат соопштено вообичаените планови за одмор „надвор од разгазената патека“. Дали ..
250.00 ден. 360.00 ден.
без ДДВ:250.00 ден.
Неверојатно патување низ вселената
-31 %
Автор: Маури Кунас Model: VSEL1
Во оваа книга, Маури Кунас го носи во вселената секој што сака да лета, заедно со учениците од 3000-та година. Настаните во оваа книга се случуваат далеку во иднината, на крајот на милениумот, кога патувањето во вселената е вообичаено и земјаните живеат и работат на астероидите, на М..
310.00 ден. 450.00 ден.
без ДДВ:310.00 ден.
Патувањата со моето семејство
-31 %
Кога ќе го слушнете зборот „одмор“, на што помислувате? Плажи и топла вода? Убави хотели со базени?  Гигантски лизгалки на вода и забавни паркови и мини голф? Можеби дури и Дизниленд? И јас помислувам на тоа. Но, не и моите родители... Така, секој одмор, мојот помал брат и јас мора да о..
250.00 ден. 360.00 ден.
без ДДВ:250.00 ден.
Патувањето во Куба
-31 %
Во оваа НОВА книга од популарниот серијал „Патувањата со моето семејство“, Чарли оди во Куба, остров полн со изненадувања, тајни и спротивности!По турбулентниот лет со авион, сличен на спуштање низ тобоган, Чарли и неговото семејство конечно пристигнуваат на сончев, зелен остров кој плови во мор..
250.00 ден. 360.00 ден.
без ДДВ:250.00 ден.
Патувачки циркус
-31 %
Продолжение на популарниот и урнебесен серијал за едно љубопитно семејство и за нивните патувања низ светот!Вака започна патувањето... Видовме црква голема колку океански линиски брод, посетивме остров со име без самогласки, наидовме на завојувано село и се запознавме со мистериозниот пустиник ..
250.00 ден. 360.00 ден.
без ДДВ:250.00 ден.
Повторно на патување!
-31 %
Кога мајка ми нѝ кажа дека ќе живееме во едно мало село на југот на Франција, јас и брат ми бевме вчудоневидени. Дали беше сериозна? Една година во Франција? Во едно селце, не поголемо од мојот заден џеб? Не можев да верувам! Повторно ќе бидеме заробеници на чудните планови за патувања на нашите р..
250.00 ден. 360.00 ден.
без ДДВ:250.00 ден.
Приказната за Харди
-50 %
Си беше едно момче кое се викаше Харди. Тој имаше црвена коса, најчесто исправена нагоре, пеги на носот и растојание меѓу предните заби. Носеше кратки панталони без оглед на времето, а на грбот имаше убава наметка од злато, која се вееше додека одеше. Тој беше посилен од повеќето деца и мајсто..
175.00 ден. 350.00 ден.
без ДДВ:175.00 ден.
Раскази од песокта
-50 %
Автор: Рената Пјатковска Model: RSKZ001
„Раскази од песокта“ е книга полна со многу интересни, забавни и неверојатни приказни и авантури во кои малиот Томек го истражува светот околу него и нè носи сите нас на навидум обични места. Но смешните и возбудливи авантури на Томек и неговите другарчиња се случуваат токму на тие места!За Томе..
225.00 ден. 450.00 ден.
без ДДВ:225.00 ден.
Прикажани 1 од 12 до 16 (2 Страни)