Мени
Вашата кошничка

Астрид Линдгрен

Пипи долгиот чорап
-15 %
Автор: Астрид Линдгрен Model: 5KXT3K
Книгата за деца „Пипи Долгиот Чорап“ е дело на шведската авторка Астрид Линдгрен (1907-2002). Со пишување започнала да се занимава сосема случајно, кога нејзината малечка ќерка Карин, додека лежела болна, ѝ побарала да ѝ раскажува приказни за Пипи Долгиот Чорап, девојче чие име во тој момент го изми..
195.50 ден. 230.00 ден.
Ex Tax:195.50 ден.
Прикажани 1 од 1 до 1 (1 Страни)