Мени
Вашата кошничка

Ханс Кристијан Андерсен

Ханс Кристијан Андерсен е роден во Оденсе, Данка во 1805 година како син на сиромашен чевлар. Андерсен во почетокот пишувал песни и патописи, а потоа потполно се посветил на приказните – бајки. Тој е еден од најпознатите писатели на бајки во светот. Со своите приказни секогаш сакал да каже некоја ви..
105.00 ден.
Ex Tax:105.00 ден.
Избор од најубавите бајки на Ханс Кристијан Андерсен во мало и џебно издание. Палешка, Огнилото, Оловниот војник, Царевата нова облека, Свињарот, Славејот, Принцезата на зрно грашок, Грдото пајче, Девојчето со кибритчињата и Малата сирена. Читајте со вашите најмили!..
180.00 ден.
Ex Tax:180.00 ден.
Прикажани 1 од 2 до 2 (1 Страни)