Мени
Вашата кошничка

Џејмс Метју Бери

Петар Пан
-15 %
Автор: Џејмс Метју Бери Model: 4W2R9P
Џејмс Метју Бари, шкотски автор и писател за деца, станал познат по објавувањето на приказната за Петар Пан, момчето кое живее во Недојдија, војува со капетанот Кука и не сака да порасне. Џејмс Метју Бари е роден во Форфаршир. Имал девет браќа и сестри и мајка им секоја вечер им читала авантуристичк..
195.50 ден. 230.00 ден.
Ex Tax:195.50 ден.
Прикажани 1 од 1 до 1 (1 Страни)