Мени
Вашата кошничка

К. Најт и Л. Томас

Новооткриени масонски тајни
-38 %
Автор: К. Најт и Л. Томас Model: GMQC3P
Во средиштето на истражувањето на потеклото на масонството од страна на двајцата слободни ѕидари Кристофер Најт и Роберт Ломас, е загадочната личност Хирам Абиф – ѕидар на Соломоновиот храм, чија смрт е опишана во историјата на масонството, иако не се спомнува во Стариот завет. Истражувајќи го ритуа..
99.00 ден. 160.00 ден.
Ex Tax:99.00 ден.
Прикажани 1 од 1 до 1 (1 Страни)