Мени
Вашата кошничка

Марк Твен

Хаклбери Фин
-15 %
Автор: Марк Твен Model: 7MVDKF
Романот Хаклбери Фин на американскиот писател Марк Твен е напишан како своевидно продолжение на книгата Том Соер. Оваа повест за момчето Хак Фин изобилува со интересни детали за местата и луѓето на југот на Америка, и уште повеќе, за убавината, што ја дава возбудливиот живот и пловидбата по големите..
212.50 ден. 250.00 ден.
Ex Tax:212.50 ден.
Том Соер
-15 %
Автор: Марк Твен Model: TOMS
Марк Твен (1835-1910) е еден од најистакнатите американски писатели. Во неговите дела остварил висока скала на чувства и мисли, од полна животна радост до целосна безнадежност. Детството го поминал на бреговите на реката Мисисипи, а во младешките години заминува во потрага по злато во Калифорнија и ..
187.00 ден. 220.00 ден.
Ex Tax:187.00 ден.
Прикажани 1 од 2 до 2 (1 Страни)