Мени
Вашата кошничка

Ричард Вагамис

Индијански коњ
-31 %
Автор: Ричард Вагамис Model: INDKONJ
Романот „Индијански коњ“ е незаборавно ремек-дело на еден од водечките канадски писатели Ричард Вагамис и еден од 20-те најдобри романи на изминатата декада според Literary Hub. Книгата е адаптирана во прекрасен филм кој имаше премиера на Меѓународниот филмски фестивал во Торонто во 2017 година. Изв..
250.00 ден. 360.00 ден.
Ex Tax:250.00 ден.
Прикажани 1 од 1 до 1 (1 Страни)