Мени
Вашата кошничка

Мари-Луиз Геј и Дејвид Хомел

Мари-Луиз Геј е авторка и илустраторка на детски книги. Нејзините книги „Стела и Сем“ се преведени на повеќе од петнаесет јазици. Добитничка е на многу значајни награди, меѓу кои и наградите: „Наградата на генералниот гувернер“ (ја има добиено два пати, „Мерилин Бејли“ и „Вики Меткалф“. Двапати била номинирана за наградата „Ханс Кристијан Андерсен“.Дејвид Хомел, роден и израснат во Чикаго, е наградуван романсиер, сценарист, новинар и преведувач. Тој е двократен добитник на „Наградата на генералниот гувернер“ за превод. Тој е автор на шест романи, меѓу кои е и романот Лек за говорење (добитник на наградата „Хју Мекленан“ и на наградата на Еврејската јавна библиотека за белетристика), а негов најнов роман е Мидвеј.
Лето во градот
-31 %
НОВО продолжение на популарниот и урнебесен серијал за љубопитното семејство на Чарли и нивните неверојатни патувања низ светот!Нешто сомнително се случува... Училиштето заврши, но родителите на Чарли сѐ уште ги немаат соопштено вообичаените планови за одмор „надвор од разгазената патека“. Дали ..
250.00 ден. 360.00 ден.
Ex Tax:250.00 ден.
Патувањата со моето семејство
-31 %
Кога ќе го слушнете зборот „одмор“, на што помислувате? Плажи и топла вода? Убави хотели со базени?  Гигантски лизгалки на вода и забавни паркови и мини голф? Можеби дури и Дизниленд? И јас помислувам на тоа. Но, не и моите родители... Така, секој одмор, мојот помал брат и јас мора да о..
250.00 ден. 360.00 ден.
Ex Tax:250.00 ден.
Патувањата со моето семејство куферче
-26 %
Кога имате родители кои сакаат да летуваат на оддалечени места, дури и стигнувањето таму може да биде авантура... Книгите изобилуваат со хумор, со мигови на истражувања и откритија, со восхит кон убавината и разноликоста на помалку познатите дестинации. Одличен избор за сите нови и млади читатели.&..
1,330.00 ден. 1,800.00 ден.
Ex Tax:1,330.00 ден.
Патувањето во Куба
-31 %
Во оваа НОВА книга од популарниот серијал „Патувањата со моето семејство“, Чарли оди во Куба, остров полн со изненадувања, тајни и спротивности!По турбулентниот лет со авион, сличен на спуштање низ тобоган, Чарли и неговото семејство конечно пристигнуваат на сончев, зелен остров кој плови во мор..
250.00 ден. 360.00 ден.
Ex Tax:250.00 ден.
Патувачки циркус
-31 %
Продолжение на популарниот и урнебесен серијал за едно љубопитно семејство и за нивните патувања низ светот!Вака започна патувањето... Видовме црква голема колку океански линиски брод, посетивме остров со име без самогласки, наидовме на завојувано село и се запознавме со мистериозниот пустиник ..
250.00 ден. 360.00 ден.
Ex Tax:250.00 ден.
Повторно на патување!
-31 %
Кога мајка ми нѝ кажа дека ќе живееме во едно мало село на југот на Франција, јас и брат ми бевме вчудоневидени. Дали беше сериозна? Една година во Франција? Во едно селце, не поголемо од мојот заден џеб? Не можев да верувам! Повторно ќе бидеме заробеници на чудните планови за патувања на нашите р..
250.00 ден. 360.00 ден.
Ex Tax:250.00 ден.
Прикажани 1 од 6 до 6 (1 Страни)