Мени
Вашата кошничка

Повторно на патување!

Повторно на патување!
-31 %
Повторно на патување!
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Мари-Луиз Геј и Дејвид Хомел
  • Година на издавање: 2022
  • Број на страници: 150
  • Корица: тврд повез
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 978-9989-33-843-4
This offer ends in:
Дена
Часа
Мин.
Сек.
250.00 ден.
360.00 ден.
Без ДДВ: 250.00 ден.

ДРУГИ ИЗДАНИЈА ОД ОВОЈ АВТОР

Кога мајка ми нѝ кажа дека ќе живееме во едно мало село на југот на Франција, јас и брат ми бевме вчудоневидени.
Дали беше сериозна? Една година во Франција? Во едно селце, не поголемо од мојот заден џеб?
Не можев да верувам! Повторно ќе бидеме заробеници на чудните планови за патувања на нашите родители.

Во ова забавно продолжение на „Патувањата со моето семејство“, Чарли и неговото семејство се селат во едно мало заспано село на југот на Франција. Но, излегува дека кучето на соседот е единствената поспана работа наоколу. Наместо тоа, ги чекаат бесни бикови, жестоки поплави, озлогласен крадец на патки и големи и мали авантури...