Мени
Вашата кошничка

Крими приказни

Крими приказни
Крими приказни
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Антологија
  • Димензии: 14.00cm x 20.00cm
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страници: 154
  • Корица: мек повез
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 978-9989-33-627-0
240.00 ден.
Без ДДВ: 240.00 ден.

ДРУГИ ИЗДАНИЈА ОД ОВОЈ АВТОР

Избор на крими приказни:Вилијам ле Ке – Пурпурна смрт Чарлс Дикенс – Судење за убиство Џ. К. Честертон – Тајната градина Едгар Валас – Сложувалка на заблудата Марк Твен – Кражба на белиот слон М. Ј. Лермонтов – Фаталист