Мени
Вашата кошничка

Нештата што ќе ги видите само кога ќе забавите

Нештата што ќе ги видите само кога ќе забавите
-50 %
Нештата што ќе ги видите само кога ќе забавите
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Хемин Суним
  • Година на издавање: 2021
  • Број на страници: 222
  • Корица: тврд повез
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 978-9989-33-820-5
This offer ends in:
Дена
Часа
Мин.
Сек.
300.00 ден.
600.00 ден.
Без ДДВ: 300.00 ден.

Како да бидете спокојни и мудри во забрзаниот свет

Бестселер продаден во повеќе од 3 милиони примероци

„Дали светот е толку забрзан или
 сето тоа е во мојата глава?“

Едноставните и искрени пораки на оваа прекрасна и илустрирана книга допреа до срцата на милиони читатели ширум светот и им го разубавија животот.

Постојано сте зафатени и чувствувате дека никогаш немате време? Ве мачат неубави мисли и не ви даваат мир? Се чувствувате разочарано или несигурно? Забавете, барем за момент. 
Што слушате? Што чувствувате?

Мудрите совети од оваа книга ќе ви помогнат да сфатите дека веќе живеете прекрасен живот – само треба да го прегрнете и да ја проживеете 
сета негова убавина. 

Зборовите на авторот ви се упатени токму вам, па прифатете ги и запомнете ги еден по еден, за да останат со вас кога ќе ви биде тешко и да ве потсетат дека не сте сами.

„Универзални вистини, прекрасно искажани...
Книга за времето во кое живееме.“
професор Марк Вилијамс, 
автор на бестселерот Mindfulness