Мени
Вашата кошничка

Бескрајна приказна

Бескрајна приказна
Бескрајна приказна
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Михаел Енде
  • Димензии: 14.80cm x 20.00cm
  • Година на издавање: 2005
  • Број на страници: 326
  • Корица: мек повез
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 9989-33-166-9
180.00 ден.
Без ДДВ: 180.00 ден.

Бескрајна приказна е книга која спаѓа меѓу најнеобичните дела напишани во областа на фантастиката. Претходно објавена во Германија како книга за деца, брзо стекнала популарност и кај возрасните и кај децата како неодолива творба на фантазијата.Моќта на човековата фантазија, всушност, е една од најзначајните теми на овој роман, моќ за која главниот јунак Бастијан постепено станува свесен.На страниците на една стара книга, момченцето  Бастијан, кое е на возраст од десет години, го открива таинствениот свет на магијата - земјата на Фантазијата, но тој свет полека пропаѓа. Единствено човечко суштество би можело повторно да воспостави ред, и таа голема задача му е доделена токму на Бастијан.

Колачиња (Cookies)
Користиме колачиња и други идентификатори за да ви овозможиме најдобро искуство со нашата интернет страница. Може да прочитате повеќе за тоа како ги користиме колачињата и другите идентификатори, во нашата Политика за колачиња. Со продолжувањето да ја користите оваа страница, прифаќате да користиме колачиња и други идентификатори.