Мени
Вашата кошничка

Принцезата Султана

Принцезата Султана
Принцезата Султана
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Џин Сасон
  • Димензии: 14.00mm x 20.00mm
  • Година на издавање: 2010
  • Број на страници: 278
  • Корица: мек повез
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 978-9989-33-521-1
320.00 ден.
Без ДДВ: 320.00 ден.

Замислете принцеза која блеска од скапоцени дијаманти и бисери и живее во незамислив луксуз, а во стварноста таа живее во златен кафез. Без слобода, глас, без контрола на сопствениот живот, без други вредности, освен да раѓа синови. Скриена под превезот, таа е затвореник, а чувари се нејзиниот татко, нејзиниот маж и синовите. Принцезата Султана е член на кралското семејство во Саудиска Арабија, во блиско сродство со кралот. Таа во оваа книга зборува за својот живот - од бурното детство до договорениот брак. Книгата е: болна, лична, веродостојна, а приказната можела да ја раскаже само жена која сето тоа самата го преживеала...

Колачиња (Cookies)
Користиме колачиња и други идентификатори за да ви овозможиме најдобро искуство со нашата интернет страница. Може да прочитате повеќе за тоа како ги користиме колачињата и другите идентификатори, во нашата Политика за колачиња. Со продолжувањето да ја користите оваа страница, прифаќате да користиме колачиња и други идентификатори.