Мени
Вашата кошничка

Патувачки циркус

Патувачки циркус
-19 %
Патувачки циркус
  • Залиха: Достапен
  • Автор: Мари-Луиз Геј и Дејвид Хомел
  • Година на издавање: 2022
  • Број на страници: 153
  • Корица: тврд повез
  • Јазик: македонски
  • ISBN: 978-9989-33-842-7
This offer ends in:
Дена
Часа
Мин.
Сек.
290.00 ден.
360.00 ден.
Без ДДВ: 290.00 ден.

ДРУГИ ИЗДАНИЈА ОД ОВОЈ АВТОР

Продолжение на популарниот и урнебесен серијал за едно љубопитно семејство и за нивните патувања низ светот!

Вака започна патувањето...
Видовме црква голема колку океански линиски брод, посетивме остров со име без самогласки, наидовме на завојувано село и се запознавме со мистериозниот пустиник од Вргада. Патување на коешто јас и Макс за малку ќе го поминевме годишниот одмор во затвор, каде што јадевме крумпир и блитва, но никогаш не ја видовме Кривата кула од Пиза. Патување на коешто Макс се изгуби најмалку двапати, еднаш речиси се удави и за малку ќе беше фатен од Минотаур. 
Сè започна еден многу студен зимски ден, кога Макс ги загуби џамлиите...

Топла, забавна и поттикнувачка книга која ја слави детската љубов кон авантурите и нивната безгранична љубопитност.