Мени
Вашата кошничка
Локум
-22 %
Приказна за бурна љубовна врска... Експлицитно еротска, искрена и отворена.Холандски скулптор во своето студио, бесен поради љубовта што ја изгуб..
250.00 ден. 320.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Златниот кафез
-25 %
Џек и Феј имаат наизглед идиличен живот… барем така се чини на прв поглед. Таа е мажена за успешен бизнисмен со кого има прекрасна ќерка. Иако заедно ..
300.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Една мала грешка
-25 %
Автор: Ема Куртис
Вики Сигрејв е благословена: три убави деца, успешен и доминантен сопруг, одлични пријатели и работа што ја сака. Кога таа носи одлука во дел од секун..
300.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Тајна
-25 %
Книга полна со ТАЈНИ  во која се испреплетени  радоста и тагата, страста и љубовта…Една старица умира и остава таен дневник на своето ..
300.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Астра
-29 %
Дали би можеле да се видите себеси онака како што другите ве гледаат?Родена и порасната во оддалечена комуна во Британска Колумбија, Астра Брајн д..
250.00 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Библиотека на сенките
-29 %
???? МИСТЕРИОЗНО убиство на Лука Кампели во неговата антикварна книжарница... ТАЈНО библиофилско друштво...  Некои луѓе поседуваат огромна МОЌ ..
350.00 ден. 490.00 ден.
Без ДДВ:350.00 ден.
Нештата што ќе ги видите само кога ќе забавите
-25 %
Како да бидете спокојни и мудри во забрзаниот светБестселер продаден во повеќе од 3 милиони примероци„Дали светот е толку забрзан или &n..
450.00 ден. 600.00 ден.
Без ДДВ:450.00 ден.
Клаузулата за татковство
-22 %
„Разурнувачки и брутално искрен портрет на едно модерно семејство. Борба на генерации, кои се обидуваат да опстојат заедно“ National Book Award for T..
280.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:280.00 ден.
ЧИТАЈ го Пер Петешон - КОМПЛЕТ
-26 %
{ЧИТАЈ ГО ПЕР ПЕТЕШОН... Комплет од 2 книги со ПОПУСТ! Двете наши изданија „Мажи во моја ситуација“ и „Пепел во устата, песок во чевлите“ на прослав..
450.00 ден. 610.00 ден.
Без ДДВ:450.00 ден.
Земјата потпевнува во Бе-мол
-29 %
Велс, 1950-тите години, мало тивко гратче во кое малкумина се подготвени да ја кажат вистината...Младата Гвени Морган има дарба – таа секоја вечер..
250.00 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Како го добив талентот за живеење
-50 %
Холандскиот бестселер, инспиративната и трагикомична автобиографска приказна „Како го добив талентот за живеење“ од авторот Родан ал Галиди е конечно ..
250.00 ден. 500.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Индијански коњ
-31 %
Романот „Индијански коњ“ е незаборавно ремек-дело на еден од водечките канадски писатели Ричард Вагамис и еден од 20-те најдобри романи на изминатата ..
250.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Шеќерното дете
-21 %
Автентична приказна и лично сведоштво за триумфот на љубовтаЕља, која среќно растеше во хармонично семејство, oдеднаш станува ќерка на „непријател..
230.00 ден. 290.00 ден.
Без ДДВ:230.00 ден.
Блекингегатан 32
-33 %
„Мислев дека ја познавам Грета Гарбо“. Со овие зборови Лена Ајнхорн го започнува својот роман „Блекингегатан 32“. На крајот на деведесеттите години, А..
200.00 ден. 300.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Берлин
-52 %
Паѓа Берлинскиот ѕид. Kонтинент подалеку, во психијатриската клиника во Монтреал, пациент се буди од двегодишната зашеметеност.Неговата опсесија со Бе..
200.00 ден. 420.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Единаесетти роман, книга осумнаесетта
-33 %
Бјорн Хансен, почитуван градски благајник, само што наполнил педесет години и е ужаснат од помислата дека случајноста му го управувала животот. Пред о..
200.00 ден. 300.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Свиналангорна
-33 %
„Свиналангорна“ е роман првенец на Сузана Алакоски. Високо оценет од критичарите, набрзо станува шведски бестселер со повеќе од 400.000 продадени копи..
200.00 ден. 300.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Срна
-29 %
Романот „Срна“ ги отсликува навиките, обичаите и тивкиот стил на живеење на едно тетовско семејство, низ призмата на ликот на убавата, црвенокоса дево..
250.00 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Повест за Рушка
-29 %
Неговото последно дело воопшто, романот „Повест за Рушка“, е своевидна синтеза на досегашниот книжевен опус на Ортаков. Поделен во 10 поглавја, во ром..
250.00 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Раскажувај ми за сечењето на корените
-20 %
„Расказите на Настева се една исповедна проза, проза за природното на човековиот парадокс, за зоната на субјективното – во нив станува збор за површни..
200.00 ден. 250.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Ноќи во градините на Шпанија
-25 %
Дејвид Манро има сè што може да посака еден маж – убава сопруга, две прекрасни ќерки, висока академска позиција и круг на посветени пријатели. Но, тој..
300.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Прирачник за менаџери и сите оние кои сакаат пари
-20 %
“Тој е урнебесен, сатиричар кој го освои светот како невреме... духовит набљудувач на животот.” – THE NEW YORK TIMESПрирачникот за менаџери е омил..
200.00 ден. 250.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Хобитот
-22 %
„Во една дупка во земјата си живееше еден хобит. Не беше тоа грда, нечиста, влажна дупка, полна со остатоци од црви и мирис на застојан воздух, а сепа..
280.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:280.00 ден.
Писмото до кралот
-25 %
Млад херој, тајна мисија, неверојатна авантура.Кога Тјури одговора на очајничкиот повик за помош, ќе се најде во опасна мисија што може да го чини..
300.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Принцезата Султана - Комплет од 5 книги
-20 %
Автор: Џин Сасон
 ПРВА КНИГА: Замислете принцеза која блеска од скапоцени дијаманти и бисери и живее во незамислив луксуз, а во стварноста таа живее во златен ка..
1,340.00 ден. 1,680.00 ден.
Без ДДВ:1,340.00 ден.
„Раскази од песокта“ е книга полна со многу интересни, забавни и неверојатни приказни и авантури во кои малиот Томек го истражува светот околу него и ..
490.00 ден.
Без ДДВ:490.00 ден.
Карл вели дека е лав! Но, дали е лав...?Карл се преправа дека е лав и ја плаши мајка му. Но, тогаш и самиот ќе се уплаши!„Вашите деца заслу..
300.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
НАЈУБАВИОТ бонтон пристигна во Феникс! Kнигата УБАВО ОДНЕСУВАЊЕ е прекрасно илустрирано издание што ги учи децата како да се однесуваат во секојдневн..
450.00 ден.
Без ДДВ:450.00 ден.
Оваа прекрасна илустрирана „Енциклопедија за девојчиња“ е напишана специјално за младите читатели, како вистински разновиден и сеопфатен прирачник во ..
450.00 ден.
Без ДДВ:450.00 ден.
Во оваа книга, Маури Кунас го носи во вселената секој што сака да лета, заедно со учениците од 3000-та година. Настаните во оваа книга се с..
450.00 ден.
Без ДДВ:450.00 ден.
Шестоодделенецот Глеб ќе го напише датумот 23.05.2013 на еден древен ѕид од храм на Маите и ќе отпатува наназад низ времето со своите соученици Јура и..
420.00 ден.
Без ДДВ:420.00 ден.
Патувањата со моето семејство
-19 %
Кога ќе го слушнете зборот „одмор“, на што помислувате? Плажи и топла вода? Убави хотели со базени?  Гигантски лизгалки на вода и забавни парков..
290.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:290.00 ден.
Патувачки циркус
-19 %
Продолжение на популарниот и урнебесен серијал за едно љубопитно семејство и за нивните патувања низ светот!Вака започна патувањето... Видовме цр..
290.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:290.00 ден.
Повторно на патување!
-19 %
Кога мајка ми нѝ кажа дека ќе живееме во едно мало село на југот на Франција, јас и брат ми бевме вчудоневидени. Дали беше сериозна? Една година во Ф..
290.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:290.00 ден.
Мистериозна авантура за деца, приказна што ќе ги задржи читателите целосно маѓепсани, привлекувајќи ги со таква неодолива сила што во нивните умови ќе..
390.00 ден.
Без ДДВ:390.00 ден.
Приказната за Харди
-26 %
Си беше едно момче кое се викаше Харди. Тој имаше црвена коса, најчесто исправена нагоре, пеги на носот и растојание меѓу предните заби. Носеше кратк..
290.00 ден. 390.00 ден.
Без ДДВ:290.00 ден.
 Сири има ново хоби: јава на коњче од дрвена четка, што самата го направи. Малечкиот Ото, исто така, со голема радост направи дрвено коњче со дос..
390.00 ден.
Без ДДВ:390.00 ден.
 Таткото на Сири има купено телескоп и е страстен истражувач на ѕвездите. Тој ѝ објаснува на Сири дека една ѕвезда по име Сириус свети најсјајно ..
390.00 ден.
Без ДДВ:390.00 ден.
 Сири и Малечкиот Ото се пријавуваат за учество во детскиот натпревар за одгледување моркови. Најголемиот морков ќе биде награден! „Ќе одгледува..
390.00 ден.
Без ДДВ:390.00 ден.
УЧЕЊЕ НИЗ ИГРА СО БУКВИТЕ претставува сет од едукативни картички со азбуката изработени во соработка со Логопедско друштво Интеракција плус. Картичк..
649.00 ден.
Без ДДВ:649.00 ден.
Нова серија на илустрирани едукативни постери како дел од едицијата „Учење низ игра со Феникс“ Области: 1. Букви 2. Броеви 3. Годишни времиња ..
449.00 ден.
Без ДДВ:449.00 ден.
А...како авион...Б...како був...В...како верверичка...„Весела азбука“ е петтата книга од нашиот нов едукативен серијал „Учење низ игра“. Во оваа ..
349.00 ден.
Без ДДВ:349.00 ден.
Едукативна кутија со 6 книги
-22 %
Едукативна кутија со 6 книги од едицијата „Учење низ игра“: Мојата најдобра мајка Мојот другар тато 101 гатанка Животинско царство Весела азбука ..
890.00 ден. 1,140.00 ден.
Без ДДВ:890.00 ден.
Животни во шумата Животни во Зоо градина Животни во селскиот двор На село Професии  ..
250.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Приказни до џунглата Снежана Петар Пан Убавицата и ѕверот Палче Пепелашка..
360.00 ден.
Без ДДВ:360.00 ден.
Приказни до џунглата Снежана Петар Пан Убавицата и ѕверот Палче Пепелашка..
480.00 ден.
Без ДДВ:480.00 ден.
НАЈУБАВИ СВЕТСКИ БАЈКИ 1Избор од 6 бајки: Црвенкапа,  Јованче и Марика Пинокио Грдото пајче Златка и трите мечки ПепелашкаНАЈУ..
780.00 ден.
Без ДДВ:780.00 ден.
ЗАЈАКОТ И ЖЕЛКАТА А4 ЛАВОТ И ГЛУШЕЦОТ А4 ЛИСИЦАТА И ГАВРАНОТ А4 ШТУРЕЦОТ И МРАВКАТА А4..
320.00 ден.
Без ДДВ:320.00 ден.
БУКВАРКА: Учете ги буквите низ забава!ПЕСНАРКА ЗА БЕБИЊА И МАЛИ ДЕЦА:Најубави песнички за лека ноќ и добар ден. ИГРАЈТЕ И ПЕЈТЕ СО ВАШИТЕ ДЕЦ..
200.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
ДРАГИ ДЕЦА,За брзо и лесно учење и проверкаТЕСТ БОЕНКА ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА ИГРОТЕКАКреативните боенки ПИШИ – БРИШИ, покрај 12 – те ..
210.00 ден.
Без ДДВ:210.00 ден.
Креативни сликовници за најмладите.Учиме англиски: Букви Учиме англиски: Броеви Учиме англиски: Животни Учиме англиски: Овошје и зеленчук..
320.00 ден.
Без ДДВ:320.00 ден.
Покажи што знаеш 1 ПОКАЖИ ШТО ЗНАЕШ Креативни работни листови -    Линии и форми -    Логички решавалкиПокажи шт..
300.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
УЧЕЊЕ НИЗ ИГРА ЗАБАВА ЗА СИТЕ ПИШИ БРИШИ – КРЕАТИВНА БОЕНКА Драги деца, Креативните боенки ПИШИ – БРИШИ, покрај 24– те внатрешни страници имаат плус..
360.00 ден.
Без ДДВ:360.00 ден.
Куќичката А5 Пченичната погачка А5 Лисицата и зајакот А5 Баба рога А5 Јовче будалчето А5 Гуски-лебеди А5 Дедото и репката А5 Трите мечки..
320.00 ден.
Без ДДВ:320.00 ден.
Најубави бајки 1 -    ПИНОКИО -    ЦРВЕНКАПА -    ПЕПЕЛАШКА -    СНЕЖАНАНајубави б..
480.00 ден.
Без ДДВ:480.00 ден.
Изберете 3 од долунаведените енциклопедии: Најпознати личности на светот Најпознати градби на светот Најпознати пронајдоци на свет..
810.00 ден.
Без ДДВ:810.00 ден.
Принцезата Султана - Комплет од 5 книги
-20 %
Автор: Џин Сасон
 ПРВА КНИГА: Замислете принцеза која блеска од скапоцени дијаманти и бисери и живее во незамислив луксуз, а во стварноста таа живее во златен ка..
1,340.00 ден. 1,680.00 ден.
Без ДДВ:1,340.00 ден.
Нештата што ќе ги видите само кога ќе забавите
-25 %
Како да бидете спокојни и мудри во забрзаниот светБестселер продаден во повеќе од 3 милиони примероци„Дали светот е толку забрзан или &n..
450.00 ден. 600.00 ден.
Без ДДВ:450.00 ден.
Тајна
-25 %
Книга полна со ТАЈНИ  во која се испреплетени  радоста и тагата, страста и љубовта…Една старица умира и остава таен дневник на своето ..
300.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Земјата потпевнува во Бе-мол
-29 %
Велс, 1950-тите години, мало тивко гратче во кое малкумина се подготвени да ја кажат вистината...Младата Гвени Морган има дарба – таа секоја вечер..
250.00 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Златниот кафез
-25 %
Џек и Феј имаат наизглед идиличен живот… барем така се чини на прв поглед. Таа е мажена за успешен бизнисмен со кого има прекрасна ќерка. Иако заедно ..
300.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Една мала грешка
-25 %
Автор: Ема Куртис
Вики Сигрејв е благословена: три убави деца, успешен и доминантен сопруг, одлични пријатели и работа што ја сака. Кога таа носи одлука во дел од секун..
300.00 ден. 400.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Локум
-22 %
Приказна за бурна љубовна врска... Експлицитно еротска, искрена и отворена.Холандски скулптор во своето студио, бесен поради љубовта што ја изгуб..
250.00 ден. 320.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Индијански коњ
-31 %
Романот „Индијански коњ“ е незаборавно ремек-дело на еден од водечките канадски писатели Ричард Вагамис и еден од 20-те најдобри романи на изминатата ..
250.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Како го добив талентот за живеење
-50 %
Холандскиот бестселер, инспиративната и трагикомична автобиографска приказна „Како го добив талентот за живеење“ од авторот Родан ал Галиди е конечно ..
250.00 ден. 500.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Мејн, 1980. Утописката будистичка заедница е на работ на колапс. Авторитетот на харизматичниот водач се руши откако неговите следбеници сфаќаат дека с..
300.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Свиналангорна
-33 %
„Свиналангорна“ е роман првенец на Сузана Алакоски. Високо оценет од критичарите, набрзо станува шведски бестселер со повеќе од 400.000 продадени копи..
200.00 ден. 300.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Блекингегатан 32
-33 %
„Мислев дека ја познавам Грета Гарбо“. Со овие зборови Лена Ајнхорн го започнува својот роман „Блекингегатан 32“. На крајот на деведесеттите години, А..
200.00 ден. 300.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Берлин
-52 %
Паѓа Берлинскиот ѕид. Kонтинент подалеку, во психијатриската клиника во Монтреал, пациент се буди од двегодишната зашеметеност.Неговата опсесија со Бе..
200.00 ден. 420.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Единаесетти роман, книга осумнаесетта
-33 %
Бјорн Хансен, почитуван градски благајник, само што наполнил педесет години и е ужаснат од помислата дека случајноста му го управувала животот. Пред о..
200.00 ден. 300.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Лидија Ернеман пораснала како единствено дете на мала фарма во северна Шведска. По дипломирањето почнува да работи како ветеринар во сосема нова среди..
260.00 ден.
Без ДДВ:260.00 ден.
Тајната вечера ја решава енигмата на големиот гениј и неговото ремек-дело. Кога ќе го прочитате овој роман, никогаш повеќе Тајната вечера нема да ја г..
300.00 ден.
Без ДДВ:300.00 ден.
Возбудлива хронологија на историскиот развој на шпионажата од првите почетоци до денешни дни. Неверојатни подвизи на голем број непоправливи хазардери..
260.00 ден.
Без ДДВ:260.00 ден.
Најновиот авторски ракопис „Погорелци“ од Владимир Плавевски содржи ексклузивитет на темата што ја обработува како и начинот и стилот како ја обработу..
200.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Душа носиме
-20 %
Збирката раскази „Душа носиме“ од Велко Неделковски е составена од триесет и осум кратки раскази, различни по жанр и по тематска определба, мошне кохе..
200.00 ден. 250.00 ден.
Без ДДВ:200.00 ден.
Арвид Јансен е кревко, хиперсензитивно момче кое живее во предградието на Осло, во раните шеесетти години. Неговото семејство е сиромашно – татко му е..
250.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Осло, 1992. Арвид Јансен има триесет и осум години, разведен и препуштен сам на себе. Тој ги губи или го напуштаат сите што му се драги. Животот му ст..
360.00 ден.
Без ДДВ:360.00 ден.
Астра
-29 %
Дали би можеле да се видите себеси онака како што другите ве гледаат?Родена и порасната во оддалечена комуна во Британска Колумбија, Астра Брајн д..
250.00 ден. 350.00 ден.
Без ДДВ:250.00 ден.
Шеќерното дете
-21 %
Автентична приказна и лично сведоштво за триумфот на љубовтаЕља, која среќно растеше во хармонично семејство, oдеднаш станува ќерка на „непријател..
230.00 ден. 290.00 ден.
Без ДДВ:230.00 ден.
Клаузулата за татковство
-22 %
„Разурнувачки и брутално искрен портрет на едно модерно семејство. Борба на генерации, кои се обидуваат да опстојат заедно“ National Book Award for T..
280.00 ден. 360.00 ден.
Без ДДВ:280.00 ден.
Библиотека на сенките
-29 %
???? МИСТЕРИОЗНО убиство на Лука Кампели во неговата антикварна книжарница... ТАЈНО библиофилско друштво...  Некои луѓе поседуваат огромна МОЌ ..
350.00 ден. 490.00 ден.
Без ДДВ:350.00 ден.
Бесплатна испорака за нарачки над 1000 денари.